Nápojový lístek

Nápojový lístek

Nápojový lístek
Happy hour je od 17:00 do 19:00. Pouze v Absintherii náměstí Franze Kafky.
Drink měsíce

Články

Nový absinth v naší nabídce: Justifiée & Ancienne od destilerky Žufánek

Nový absinth v naší nabídce: Justifiée & Ancienne od destilerky Žufánek

Absint, který zmate vaše chuťové buňky a přesune vaši mysl do doby Belle epoque! 

Justifiée & Ancienne je následovník L’Ancienne. Je vyroben z nejlepšího vinného destilátu a unikátních bylin, stařen v sudu z francouzského dubu pro dokonalý požitek připomínající konzumaci 100 let starého nápoje. V receptuře je jedna bylina navíc, poměr ostatních byl upraven tak, aby víc odpovídala našim rozmlsaným chuťovým preferencím.

Lahev za 2100 Kč nebo panák za 250 Kč. 

Originální suvenýr: tričko s motivem Absintherie

Originální suvenýr: tričko s motivem Absintherie

Skvělý suvenýr, který si můžete v Absintherii koupit na památku: Originální trička s našimi vlastními designérskými motivy! Neseženete nikde jinde! Budou vám sloužit jako připomínka toho, jak jste si užili vaši návštěvu u nás :) Trička jsou k dispozici v několika barvách a s různými motivy, cena 350 Kč. 

Drink měsíce: Absinth Zombie - Závan Karibiku v Absintherii!

Drink měsíce: Absinth Zombie - Závan Karibiku v Absintherii!

Představujeme Vám Absinth Zombie, twist světoznámého míchaného nápoje s vůní Karibiku. Je to sladkokyselý drink založený na absintu King of Spirits, s nádechem černorybízového likéru a marakujového džusu. Podává se v porcelánové skleničce Tikki. Je to jeden z nejpopulárnějších nápojů v našem baru.

Skrytý talent odhalen...

Skrytý talent odhalen...

Na práci za barem je skvělé, že stále potkáváte nové zajímavé lidi. V Absintherii pak obzvlášť, protože absinth vždy přitahoval pozornost umělců, hudebníků, malířů, spisovatelů, ... zkrátka všemožných talentovaných lidí. Tohle je pohlednice od jedné naší zákaznice pro naši servírku. Úžasné!

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost! Ochutnejte King of Spirits Gold za bezkonkurenční cenu!

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost! Ochutnejte King of Spirits Gold za bezkonkurenční cenu!

Akce pro měsíc březen: Panák absintu King of Spirits Gold jen za 300 Kč - běžná cena 500 Kč!

King of Spirits Gold je výjimečný především obsahem 100mg/kg thujonu, což je dnešní maximální povolená dávka thujonu v absintech. Díky tomu si můžete udělat představu o tom, jaké byly absinty ve své zlaté éře v 19. století, před tím, než byly zakázány. Jak to tehdy všechno s tou prohibicí bylo, si můžete přečíst v našem článku o historii absintu na webu, nebo přímo v Absintherii v Jilské ulici na zdech baru :)

O nás

Dobrý den vážení přátelé,

vítejte v našem podniku Absintherie Bar a Muzeum.

Bar a muzeum Absintherie jsme pro vás otevřeli před několika lety, abychom vás seznámili nejen s chutí dobrého absintu, ale také s jeho správným servírováním. Náš proškolený personál vám ochotně zodpoví vaše otázky ohledně všech produktů, které v Absintherii nabízíme, a předvede vám způsob správného podávání.

Naším posláním je vyvrátit vám všechny fámy a pověry o absintu, zelených lítajících vílách apod. Mnoho lidí má stále zaevidováno, že absint je něco strašného a zakázaného. Avšak v dnešní době je absint prémiovým alkoholem, který je získáván jako čistý bylinný destilát. Proto Vám chceme vyvrátit, že absint musí být zelený, a že když jej ochutnáte, budou se s vámi dít zvláštní věci.

V naší Absintherii můžete ochutnat kolem 60 druhů absintu. Z těchto absintů jsme pro vás vytvořili i speciální absintové cocktaily, absintovou zmrzlinu či tříšť. Najdete zde i absintové pivo, absintovou čokoládu a další produkty z absintu. Proto si u nás může vybrat opravdu každý.

Absintherie není jen bar, ale také absintové muzeum. Jsme jedni z nevětších sběratelů absintu a předmětů s ním spojených ve střední Evropě. Najdete zde cca 250 různých lahví absintu z celého světa. Některé exponáty jsou na prodej, ale většina lahví už není k dostání na trhu a můžete si je prohlédnout pouze v naší Absintherii. Dále zde vystavujeme i fontány, speciální sklo, síta a další pomůcky, které se používají při servírování absintu.

V naší Absintherii  naleznete také absintový obchod. Zde si můžete zakoupit celé lahve i nářadí k servírování absintu nebo upomínkový předmět z vašeho posezení na tomto originálním místě.

Navštívit nás můžete buďto v provozovně v Jilské ulici, nebo na Náměstí Franze Kafky. Z každé provozovny vyzařuje trochu jiná atmosféra, proto vám nic nebrání tomu, abyste zavítali do obou. V Absintherii v Jilské navíc pořádáme pravidelné výstavy obrazů či fotografií, a v některé dny vám k posezení hraje náš pan pianista. Pokud jste tedy už u nás byli, nevadí, rádi vás uvidíme znovu.

Těšíme se na vaši návštěvu a přejeme krásný absintový zážitek.

Otevírací doba

Po 12:00 - 24:00
Út 12:00 - 24:00
St 12:00 - 24:00
Čt 12:00 - 24:00
12:00 - 24:00
So 12:00 - 24:00
Ne 12:00 - 24:00

Kde jsme

Absintherie Jilská

Jilská 7, 110 00 Praha - Staré Město
GPS: 50°05'6,95"N 14°25'8,43"E
Mapa

Absintherie Náměstí Franze Kafky

U Radnice 14/8, Náměstí Franze Kafky
110 00 Praha - Staré Město
GPS: 50°5'15,03"N 14°25'9,43"E
Mapa

Kontakt

Absintherie Franz Kafka str.
Tel: 273 132 612 E-mail: absintherie@absint.cz
Zodpovědný vedoucí: Jiří Kořínek
Absintherie Jilská str.
Tel: 224 251 999 E-mail: absintherie@absint.cz
Zodpovědný vedoucí: Jiří Kořínek