Nápojový lístek

Nápojový lístek

Nápojový lístek
Drink měsíce

Absinth Zombie

Absinth Zombie

Představujeme Vám Absinth Zombie, twist světoznámého míchaného nápoje s vůní Karibiku. Je to sladkokyselý drink založený na absintu King of Spirits, s nádechem černorybízového likéru a marakujového džusu. Podává se v porcelánové skleničce Tikki. Je to jeden z nejpopulárnějších nápojů v našem baru.

Absinth King of Spirits - Černorybízový likér - Černorybízový sirup - Limetová šťáva - Marakujový džus - Ananasový džus

Zpět na výpis akcí

Sweet Dreams – Art Exhibition in Absintherie by Linda Zhengova

Sweet Dreams – Art Exhibition in Absintherie by Linda Zhengova

Linda Zhengová se narodila 19.9.1995 v Plzni do smíšeného manželství. Maminka je češka a tatínek číňan. Do jejích patnácti let žila v rodné Plzni, poté se díky studiu přestěhovala do Prahy. V současnosti studuje na britském gymnáziu The English College in Prague. Už od raného dětství inklinovala k umění-od čtyř let navštěvovala Lidovou školu umění v Plzni (obor kresba). Jako výtvarník se zúčastnila mnoha soutěží, ve kterých byla velmi úspěšná, jako například: Mezinárodní soutěž Lidice (cena jí byla osobně předána tehdejším ministrem kultury, Pavlem Dostálem), Mezinárodní soutěž Alšova země a spousty dalších. Její zájem o umění ji též zavedl do oblasti hudby, v níž také slavila úspěchy. Naučila se hrát na housle, příčnou flétnu a na elektrickou kytaru.

K patnáctým narozeninám dostala od rodičů digitální zrcadlovku (Canon EOS 7D), což byl rozhodující moment v jejím umělěckém životě. Díky fotografii objevila způsob, jakým se chce jako umělkyně vyjadřovat. Po prvotních fotografických pokusech se začala vyhraňovat na umělecké fotografie osob. Během krátké doby se s tímto zaměřením naprosto sžila a její práce nezůstaly nepovšimnuty.

V období jednoho roku se seznámila s plzeňskými představiteli sdružení Plzeň 2015 (Vilém Dubnička a Antonín Procházka ml.), kteří jí potom nabídli spolupráci s letním festivalem Divadlo pod širým nebem, ve hře Marná lásky snaha. Poté vytvořila vlastní photoshow na festivalu Dny Meliny Mercouri a také se podílela na natáčení česko-japonského filmu The Zense, kde nafotila promo fotky a dělala vizážistku. Jako poděkování za dobře odvedenou práci jí byla nabídnuta možnost uspořádat svojí vlastní výstavu fotografií v prostorech Měšťanské besedy v Plzni, k příležitosti premiéry výše zmíněného filmu. Na základě toho byla pozvána jako vizážistka a stylistka na natáčení reklamní kampaně Černé svědomí pro Plzeňské Dopravní podniky.

Ve svém volném čase je oslovována modelkami z různých modelingových agentur, aby si jednak rozšířila své portfólio a zároveň jim nafotila prestižní a nevšední booky. Veškerá její fotografická tvorba je zveřejněna na jejích facebookových stránkách. Tam byla kontaktována některými slavnými umělci, se kterými též začala tvořit. Díky tomu se dostala k focení nové kolekce prvního amerického horolezeckého oblečení Verve, navrženého Christianem Griffithem. Také stojí za zmínku dlouhodobá spolupráce s fotografem polského původu, Cezary Zemisem, který žije v Praze. Během letního pobytu v Číně nafotila tamním modelkám photobooky, které měly v jejich modelingových agenturách velký úspěch.

Po maturitě Linda zvažuje studovat uměleckou vysokou školu a jejím velkým snem je pracovat pro světově známý módní časopis Vogue.

Otevírací doba

Po 12:00 - 24:00
Út 12:00 - 24:00
St 12:00 - 24:00
Čt 12:00 - 24:00
12:00 - 24:00
So 12:00 - 24:00
Ne 12:00 - 24:00

Kde jsme

Absintherie Jilská

Jilská 7, 110 00 Praha - Staré Město
GPS: 50°05'6,95"N 14°25'8,43"E
Mapa

Absintherie Náměstí Franze Kafky

U Radnice 14/8, Náměstí Franze Kafky
110 00 Praha - Staré Město
GPS: 50°5'15,03"N 14°25'9,43"E
Mapa

Kontakt

Absintherie Franz Kafka str.
Tel: 273 132 612 E-mail: absintherie@absint.cz
Zodpovědný vedoucí: Jiří Kořínek
Absintherie Jilská str.
Tel: 224 251 999 E-mail: absintherie@absint.cz
Zodpovědný vedoucí: Jiří Kořínek