Nápojový lístek

Nápojový lístek

Nápojový lístek
Drink měsíce

Absinth Raffles Singapure Sling

Absinth Raffles Singapure Sling

Absinth Beetle, Heering Cherry Liqueur, Bénédictine, Angostura bitter, ananasový džus, citronová šťáva. 

Zpět na výpis akcí

Sweet Dreams – Art Exhibition in Absintherie by Linda Zhengova

Sweet Dreams – Art Exhibition in Absintherie by Linda Zhengova

Linda Zhengová se narodila 19.9.1995 v Plzni do smíšeného manželství. Maminka je češka a tatínek číňan. Do jejích patnácti let žila v rodné Plzni, poté se díky studiu přestěhovala do Prahy. V současnosti studuje na britském gymnáziu The English College in Prague. Už od raného dětství inklinovala k umění-od čtyř let navštěvovala Lidovou školu umění v Plzni (obor kresba). Jako výtvarník se zúčastnila mnoha soutěží, ve kterých byla velmi úspěšná, jako například: Mezinárodní soutěž Lidice (cena jí byla osobně předána tehdejším ministrem kultury, Pavlem Dostálem), Mezinárodní soutěž Alšova země a spousty dalších. Její zájem o umění ji též zavedl do oblasti hudby, v níž také slavila úspěchy. Naučila se hrát na housle, příčnou flétnu a na elektrickou kytaru.

K patnáctým narozeninám dostala od rodičů digitální zrcadlovku (Canon EOS 7D), což byl rozhodující moment v jejím umělěckém životě. Díky fotografii objevila způsob, jakým se chce jako umělkyně vyjadřovat. Po prvotních fotografických pokusech se začala vyhraňovat na umělecké fotografie osob. Během krátké doby se s tímto zaměřením naprosto sžila a její práce nezůstaly nepovšimnuty.

V období jednoho roku se seznámila s plzeňskými představiteli sdružení Plzeň 2015 (Vilém Dubnička a Antonín Procházka ml.), kteří jí potom nabídli spolupráci s letním festivalem Divadlo pod širým nebem, ve hře Marná lásky snaha. Poté vytvořila vlastní photoshow na festivalu Dny Meliny Mercouri a také se podílela na natáčení česko-japonského filmu The Zense, kde nafotila promo fotky a dělala vizážistku. Jako poděkování za dobře odvedenou práci jí byla nabídnuta možnost uspořádat svojí vlastní výstavu fotografií v prostorech Měšťanské besedy v Plzni, k příležitosti premiéry výše zmíněného filmu. Na základě toho byla pozvána jako vizážistka a stylistka na natáčení reklamní kampaně Černé svědomí pro Plzeňské Dopravní podniky.

Ve svém volném čase je oslovována modelkami z různých modelingových agentur, aby si jednak rozšířila své portfólio a zároveň jim nafotila prestižní a nevšední booky. Veškerá její fotografická tvorba je zveřejněna na jejích facebookových stránkách. Tam byla kontaktována některými slavnými umělci, se kterými též začala tvořit. Díky tomu se dostala k focení nové kolekce prvního amerického horolezeckého oblečení Verve, navrženého Christianem Griffithem. Také stojí za zmínku dlouhodobá spolupráce s fotografem polského původu, Cezary Zemisem, který žije v Praze. Během letního pobytu v Číně nafotila tamním modelkám photobooky, které měly v jejich modelingových agenturách velký úspěch.

Po maturitě Linda zvažuje studovat uměleckou vysokou školu a jejím velkým snem je pracovat pro světově známý módní časopis Vogue.

Otevírací doba

Po 12:00 - 24:00
Út 12:00 - 24:00
St 12:00 - 24:00
Čt 12:00 - 24:00
12:00 - 24:00
So 12:00 - 24:00
Ne 12:00 - 24:00

Kde jsme

Absintherie Jilská

Jilská 7, 110 00 Praha - Staré Město
GPS: 50°05'6,95"N 14°25'8,43"E
Mapa

Absintherie Náměstí Franze Kafky

U Radnice 14/8, Náměstí Franze Kafky
110 00 Praha - Staré Město
GPS: 50°5'15,03"N 14°25'9,43"E
Mapa

Kontakt

Absintherie Franz Kafka str.
Tel: 273 132 612 E-mail: absintherie@absint.cz
Zodpovědný vedoucí: Jiří Kořínek
Absintherie Jilská str.
Tel: 224 251 999 E-mail: absintherie@absint.cz
Zodpovědný vedoucí: Jiří Kořínek